Built with durable Rubber Wood tabletop showcasing distinct Clear Wood Grain and superior Anti-Crack Performance, this Movable Rectangular 2-Tier Side Table features a robust Stainless Steel frame that delivers exceptional Structural Stability, excellent Corrosion-Resistant properties and reliable Anti-Deformation for long-lasting daily use. It adopts a practical Double-Tier Open Storage design for easy access to daily items, with Raised Edge Guards on both sides of the tabletop for reliable Anti-Fall Protection to prevent items from slipping off, and a lower V-Shaped Hollow Grid shelf that securely holds magazines and books. Available in sleek Black, warm Brown and natural Cherry Wood Tone, this versatile piece doubles as a snack cart, nightstand and small coffee table, fitting seamlessly in Living Room and Bedroom spaces while perfectly embodying sleek Contemporary Industrial style for modern home decor.
| Description | |
| Product Type | Side Table |
| Number of Items Included | 1 |
| Style | Industrial |
| Color | Black, Brown, Cherry Wood Color |
| Occasion | Living Room, Bedroom |
| Table Top Material | Rubberwood |
| Base Material | Stainless Steel |
| Dimensions | |
| Overall Length | 24.02"/61cm |
| Overall Width | 14.57"/37cm |
| Overall Height | 25.79"/65.5cm |
| Features | |
| Tiers Included | Yes |
| Number of Tiers | 2 |
| Foldable | No |
| Extendable / Collapsible Table | No |
| Preassembled | Full Assembly Needed |
| Wheels Included | Yes |
| Note |
| Please note that actual size may vary by 0.4"-1.2"(1-3 cm). There may be slight differences between product images and the real item due to workmanship (e.g., extra screws or zippers) or lighting/monitor settings, but these do not affect use. Thank you for your understanding! |



Faster Shipment If Needed
We can also provide faster shipment even within 7-9 days. Please contact us for more details if the default shipment is not in your timeframe at support@bulbsquare.com.
Shipment Destination
We can deliver to not only the United States, the United Kingdom, Canada, and the United Arab Emirates. For countries not listed, please contact us for more information via support@bulbsquare.com.
Shipment processing time
All orders are processed within 3-10 business days. Orders are not shipped or delivered on weekends or holidays.
Shipping rates and delivery estimates
Shipping charges for your order will be calculated and displayed at checkout
Shipment confirmation and order tracking
You will receive a Shipment Confirmation email once your order has shipped containing your tracking number(s). The tracking number will be active within 48 hours.
Damages
If you received your order damaged, please contact us at support@bulbsquare.com.
Please save all packaging materials and damaged goods before filing a claim.
Returns Policy
Our Return & Refund Policy provides detailed information about options and procedures for returning your order.