Upgrade your space with this sand black pebble-shaped LED ceiling light, crafted from iron, aluminum, acrylic, and resin for a refined modern luxury finish. Featuring eye-care full-spectrum lighting, stepless dimming, and remote control, it offers customizable brightness and exceptional comfort—perfect for enhancing both living rooms and bedrooms.
The Infinitely Dimmable option refers to the ability to adjust both the color temperature and brightness of the light, which can be freely tuned between warm white, neutral white, and cool white, and the brightness can be adjusted from 10% to 100%. These adjustments can only be made using the included remote control.
| Description | |
| Voltage | 100V-120V,220V-240V |
| Color | Sand Black |
| Number of Light Sources | 1 |
| Style | Luxury |
| Material | Iron, Aluminum Alloy, Acrylic, Resin |
| Lamp Shade Material | Acrylic, Resin |
| Fixture Type | Flush Mount Lighting |
| Occasion | Living room, bedroom |
| Bulb Type | Built-in LED |
| Wattage | 62W |
| Lumen | 6200lm |
| Integrated LED | Yes |
| Connection Type | Hardwired |
| Switch Type | Remote Control Switch |
| Dimensions | |
| Fixture Width | 19.69''/50cm |
| Fixture Height | 3.15''/8cm |
| Features | |
| Waterproof or Not | No |
| Location | Dry Location |
| Preassembled | Yes |
| Note |
| Please note that actual size may vary by 0.4"-1.2"(1-3 cm). There may be slight differences between product images and the real item due to workmanship (e.g., extra screws or zippers) or lighting/monitor settings, but these do not affect use. Thank you for your understanding! |


Expédition plus rapide si nécessaire
Nous pouvons également fournir une expédition plus rapide même dans les 7-9 jours. Veuillez nous contacter pour plus de détails si l'expédition par défaut n'est pas dans votre délai à support@bulbsquare.com.
Destination de l'expédition
Nous pouvons livrer non seulement aux États-Unis, au Royaume-Uni, au Canada et aux Émirats Arabes Unis. Pour les pays non listés, veuillez nous contacter pour plus d'informations via support@bulbsquare.com.
Temps de traitement de l'expédition
Toutes les commandes sont traitées dans un délai de 3 à 10 jours ouvrables. Les commandes ne sont pas expédiées ou livrées le week-end ou les jours fériés.
Tarifs d'expédition et estimations de livraison
Les frais d'expédition pour votre commande seront calculés et affichés lors du paiement
Confirmation de l'expédition et suivi de la commande
Vous recevrez un email de confirmation d'expédition une fois votre commande expédiée contenant votre numéro(s) de suivi. Le numéro de suivi sera actif dans les 48 heures.
Dommages
Si vous avez reçu votre commande endommagée, veuillez nous contacter à support@bulbsquare.com.
Veuillez conserver tous les matériaux d'emballage et les marchandises endommagées avant de déposer une réclamation.
Politique de retour
Notre Politique de retour et de remboursement fournit des informations détaillées sur les options et procédures pour retourner votre commande.