This modern minimalist wine storage shelf is crafted from natural bamboo and tempered glass, featuring one enclosed cabinet and three open tiers for organized display. Designed specifically to store and showcase multiple wine bottles, the natural wood finish blends seamlessly into living rooms and kitchens, offering a clean, functional, and elegant solution for wine and beverage storage.
| Description | |
| Product Type | Storage Shelf |
| Number of Items Included | 1 |
| Style | Minimalist |
| Color | Tea Brown |
| Occasion | Living Room, Kitchen |
| Table Top Material | Bamboo, Glass |
| Base Material | Bamboo, Glass |
| Dimensions | |
| Overall Length | 20.87''/53cm |
| Overall Width | 12.99''/33cm |
| Overall Height | 51.18''/130cm |
| Features | |
| Tiers Included | Yes |
| Number of Tiers | 5 |
| Cabinets Included | Yes |
| Number of Cabinets | 1 |
| Foldable | No |
| Extendable / Collapsible Table | No |
| Preassembled | Full Assembly Needed |
| Wheels Included | No |
| Note |
| Due to manual measurement, there may be a 0.4" - 1.2" (1-3cm) difference in size. Additionally, slight color variations may occur due to lighting and monitor differences. Thank you for your understanding. |


شحن أسرع إذا لزم الأمر
يمكننا أيضًا توفير شحن أسرع حتى في غضون 7-9 أيام. يرجى الاتصال بنا للحصول على مزيد من التفاصيل إذا كان الشحن الافتراضي خارج إطار زمني لك على support@bulbsquare.com.
وجهة الشحن
يمكننا التوصيل إلى ليس فقط الولايات المتحدة، المملكة المتحدة، كندا، والإمارات العربية المتحدة. بالنسبة للبلدان غير المدرجة، يرجى الاتصال بنا للحصول على مزيد من المعلومات عبر support@bulbsquare.com.
وقت معالجة الشحن
يتم معالجة جميع الطلبات في غضون 3-10 أيام عمل. لا يتم شحن الطلبات أو تسليمها في عطلات نهاية الأسبوع أو العطلات.
أسعار الشحن وتقديرات التسليم
سيتم حساب رسوم الشحن لطلبك وعرضها عند الدفع
تأكيد الشحن وتتبع الطلب
ستتلقى بريدًا إلكترونيًا لتأكيد الشحن بمجرد شحن طلبك يحتوي على رقم تتبع الطلب. سيكون رقم التتبع نشطًا في غضون 48 ساعة.
الأضرار
إذا استلمت طلبك تالفًا، يرجى الاتصال بنا على support@bulbsquare.com.
يرجى الاحتفاظ بجميع مواد التعبئة والسلع التالفة قبل تقديم مطالبة.
سياسة الإرجاع
تقدم سياسة الإرجاع والاسترداد الخاصة بنا معلومات تفصيلية حول الخيارات والإجراءات لإرجاع طلبك.