Crafted entirely from solid rubber wood, this Modern Minimalist rectangular nightstand is sturdy, stable and crack-resistant, featuring grooved handles and quiet soft-close rails for smooth, non-jamming drawer slides. With 2 drawers for ample storage, it comes in walnut and natural wood colors, making it a perfect addition to your living room or bedroom.
| Description | |
| Product Type | Nightstand |
| Number of Items Included | 1 |
| Style | Minimalist |
| Color | Natural Wood Color, Walnut |
| Occasion | Living Room, Bedroom |
| Table Top Material | Rubberwood |
| Base Material | Rubberwood |
| Dimensions | |
| Overall Length | 16.54"/42cm |
| Overall Width | 15.75"/40cm |
| Overall Height | 19.69"/50cm |
| Features | |
| Drawers Included | Yes |
| Number of Drawers | 2 |
| Foldable | No |
| Extendable / Collapsible Table | No |
| Preassembled | Partially |
| Wheels Included | No |
| Note |
| Due to manual measurement, there may be a 0.4"-1.2" (1-3cm) difference in size. Additionally, slight color variations may occur due to lighting and monitor differences. Thank you for your understanding. |



شحن أسرع إذا لزم الأمر
يمكننا أيضًا توفير شحن أسرع حتى في غضون 7-9 أيام. يرجى الاتصال بنا للحصول على مزيد من التفاصيل إذا كان الشحن الافتراضي خارج إطار زمني لك على support@bulbsquare.com.
وجهة الشحن
يمكننا التوصيل إلى ليس فقط الولايات المتحدة، المملكة المتحدة، كندا، والإمارات العربية المتحدة. بالنسبة للبلدان غير المدرجة، يرجى الاتصال بنا للحصول على مزيد من المعلومات عبر support@bulbsquare.com.
وقت معالجة الشحن
يتم معالجة جميع الطلبات في غضون 3-10 أيام عمل. لا يتم شحن الطلبات أو تسليمها في عطلات نهاية الأسبوع أو العطلات.
أسعار الشحن وتقديرات التسليم
سيتم حساب رسوم الشحن لطلبك وعرضها عند الدفع
تأكيد الشحن وتتبع الطلب
ستتلقى بريدًا إلكترونيًا لتأكيد الشحن بمجرد شحن طلبك يحتوي على رقم تتبع الطلب. سيكون رقم التتبع نشطًا في غضون 48 ساعة.
الأضرار
إذا استلمت طلبك تالفًا، يرجى الاتصال بنا على support@bulbsquare.com.
يرجى الاحتفاظ بجميع مواد التعبئة والسلع التالفة قبل تقديم مطالبة.
سياسة الإرجاع
تقدم سياسة الإرجاع والاسترداد الخاصة بنا معلومات تفصيلية حول الخيارات والإجراءات لإرجاع طلبك.